منو اصلی
اخبار > حضور موتورسواران پاکستانی در خانه فرهنگ ایران در کویته


  چاپ        ارسال به دوست

حضور موتورسواران پاکستانی در خانه فرهنگ ایران در کویته

گروهی از موتورسواران پاکستانی موسوم به «باشگاه کراس روت یا CRC» با شعار «راهپیمایی موتورسواران دوستی پاکستان ایران - 2021» در خانه فرهنگ ایران در کویته حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گروهی از موتورسواران پاکستانی متشکل از 13 نفر، موسوم به «باشگاه کراس روت یا CRC» با شعار «راهپیمایی موتورسواران دوستی پاکستان ایران - 2021» در مسیر خود به سمت ایران به کویته آمدند و در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کویته حضور یافتند.

سید حسین تقی‌زاده‌واقفی، مسئول خانه فرهنگ کشورمان در کویته در سخنانی، مطرح کرد: حرکت این گروه در ایجاد ارتباطات فرهنگی بین دو ملت و معرفی جاذبه‌های گردشگری دو کشور، یک اقدام بسیار نیک بوده که اجر و پاداش عظیم در قبال دارد.

مکرم ترین، رئیس این گروه اظهار کرد: ما باید چهره واقعی و حقیقی دو کشور برادر و دوست ایران و پاکستان را به جهانیان معرفی کنیم و اجازه ندهیم که تبلیغات دروغین دشمنان اسلام به ویژه کشورهای غربی که یک چهره خشن از کشورهای اسلامی معرفی می‌کنند، اثرگذار باشد.

اعضای دیگر این گروه ضمن خرسندی از میهمان نوازی خانه فرهنگ ایران در کویته بیان کردند: پاکستان و ایران دارای جاذبه بسیار گردشگری هستند و ما باید نوجوانان و گردشگران داخلی و خارجی را تشویق کنیم که به مناطق گردشگری این دو کشور سفر کنند و از تاریخ و فرهنگ آن آشنا شوند.

در ادامه، موتورسواران پاکستانی از نمایشگاه صنایع دستی خانه فرهنگ کشورمان در کویته بازدید کردند و به تماشای کلیپ 13 دقیقه‌ای از صنایع دستی ایران به زبان اردو نشستند.

انتهای پیام/ص

 


٠٧:١٢ - يکشنبه ١٤ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧١٦٦    /    تعداد نمایش : ٤٠٧خروج