منو اصلی
اخبار > ششمین شماره نشریه الکترونیکی «المشهد الثقافی» منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

در عمان؛

ششمین شماره نشریه الکترونیکی «المشهد الثقافی» منتشر شد

ششمین شماره نشریه الکترونیکی «المشهد الثقافی» نمایندگی فرهنگی کشورمان در عمان پيرامون دستاوردهاي علمي و فرهنگي ايران به زبان عربي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، انتشار مجله المشهد الثقافی با محوریت نشر اخبار و گزارش‌های فرهنگی، علمی و هنری ایران به زبان عربی در سلطان نشین عمان در ماه‌های اخیر، بازتاب فراوان و مثبتی را در میان مسئولان عالی و اندیشمندان و شخصیت‌های فرهنگی داشته است.

این مجله پس از تهیه مطالب و طراحی آن به جهت ویرایش دقیق و مناسب با فرهنگ عمان، توسط یکی از اساتید عمانی در زمینه زبان عربی مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفته و به بیش از 200 مقام و مسئول و شخصیت عمانی و 250 ایرانی مقیماز طریق فضای مجازی ارسال می شود و به نحوی این افراد نیز برای گروه‌ها و شخصیت‌های دیگر باز ارسال می‌کنند.
 
در ملاقات اخیر سفیر جمهوری اسلامی ایران با سرلشکر النعمانی رییس دفتر سلطانی که با حضور رایزن فرهنگی کشورمان انجام شد، ایشان که مسئولیت نهادهای اطلاعاتی و نظامی عمان را برعهده دارد، صریحا به انتشار مجله المشهد الثقافی اشاره کرده و از انتشار مطالب با ادبیات و دیدگاه تخصصی موجود در عمان قدردانی کرد و آن را در راستای آشنایی با فرهنگ ایران مناسب و ارزشمند ارزیابی کرد.

شماری از مسئولان سیاسی و دیپلماتیک نیز ضمن مطالعه مطالب این مجله در پیام‌های مستقیمی واکنش مثبتی به هر شماره از انتشار آن داده و با توجه به اینکه مطالب آن با مناسبت‌های روز تنظیم و منتشر می­شود، اعلام می‌کنند که از مطالب فرهنگی و آموزشی و گردشگری این مجله بهره گیری می کنند.همچنین با توجه به انتشار مطالب متنوع آموزش فارسی و اطلاعاتی از دانشگاه‌ها و نهادهای علمی و مطالعاتی کشورمان، از اینکه نحوه ارتباط نیز در آن‌ها ذکر شده، مورد استقبال اندیشمندان و شخصیت‌های فرهنگی قرار گرفته است.انتهای پیام/م


٠٧:١٩ - يکشنبه ١٤ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧١٣٦    /    تعداد نمایش : ٥١٧خروج