منو اصلی
اخبار > برگزیدگان مسابقه ادبی چهارمین جشنواره کتاب ایروان معرفی شدند


  چاپ        ارسال به دوست

برگزیدگان مسابقه ادبی چهارمین جشنواره کتاب ایروان معرفی شدند

همزمان با پایان چهارمین جشنواره کتاب ایروان، برگزیدگان مسابقه ادبی این جشنواره در دو بخش شعر و نثر معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مسابقه ادبی در دو بخش شعر و نثر برگزار شده بود و 146 اثر در آن شرکت کرده بودند که 70 اثر در بخش شعر و 76 اثر در بخش نثر به رقابت پرداختند.

هیأت داوران این مسابقه متشکل از گورگن خانجیان نویسنده و مترجم معروف، الکساندر توپچیان نویسنده، ادیب و مترجم، آلوارت سمیرچیان، هاسمیک خاچیکیان و کریستینه هوانسیان منتقدان ادبی برجسته ارمنی بودند.

برگزیده مسابقه ادبی چهارمین جشنواره کتاب ایروان در بخش شعر خانم لوسینه یغیان بود که جایزه خود را از کریستینه هوانسیان عضو هیئت داوری و آناهید هایراپتیان برنده سال پیش بخش شعر جشنواره کتاب ایروان دریافت کرد.

در بخش نثر چهارمین جشنواره کتاب ایروان، هویک آفیان به عنوان نفر برگزیده جایزه خود را از گورگن خانجیان عضو هیأت داوری و آنّا داوتیان برنده سال پیش بخش نثر جشنواره کتاب ایروان دریافت کرد.

برندگان مسابقه ادبی چهارمین جشنواره کتاب ارمنستان علاوه بر جایزه نقدی به مناسبت 125- مین سال تولد یغیشه چارنتس شاعر بزرگ ارمنی نشان چارنتس را از ژانا مانوکیان رئیس خانه موزه چارنتس دریافت کردند.

گفتنی است؛ چهارمین جشنواره کتاب ایروان با حضور بیش از 40 ناشر ارمنی از 30 ژوئیه تا اول آگوست در ایروان برگزار شد و در خلال آن علاوه بر فروش همراه با تخفیف ویژه کتاب، رویدادهای متعددی در حوزه کتاب و نشر برگزار شد.

سازماندهندگان این جشنواره، مؤسسه اجتماعی غیرانتفاعی «سازمان فرهنگی» و وزارت آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش ارمنستان با مشارکت مؤسسه انتشاراتی زانگاک بودند.

انتهای پیام/ص


٠٨:٣٧ - 1400/05/13    /    شماره : ٧٧١٨١٨    /    تعداد نمایش : ٧٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج