منو اصلی
اخبار > ویژه برنامه «خداوندگاران شعر و سخن» در ارمنستان برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی رایزنی فرهنگی ایران؛

ویژه برنامه «خداوندگاران شعر و سخن» در ارمنستان برگزار می‌شود

ویژه برنامه «خداوندگاران شعر و سخن» 28 اردیبهشت‌ماه برگزار و برگزیدگان اولین مسابقه شعرخوانی کلاسیک فارسی در ارمنستان معرفی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با همکاری کرسی ایرانشناسی دانشگاه دولتی ایروان، همزمان با بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری برنامه علمی، فرهنگی و هنری با عنوان «خداوندگاران شعر و سخن» به منظور بزرگداشت فردوسی و خیام و معرفی برگزیدگان اولین مسابقه شعرخوانی کلاسیک فارسی برگزار می‌کند.

در این برنامه که در چهارچوب «یک ماه با ادبیات کلاسیک ایران» روز سه‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه در تالار فردوسی دانشکده شرقشناسی دانشگاه دولتی ایروان برگزار می‌شود، علاوه بر سخنرانی شماری از متخصصان ادبیات کلاسیک فارسی، برگزیدگان اولین مسابقه شعرخوانی کلاسیک فارسی معرفی خواهند شد.

اجرای موسیقی سنتی ایرانی توسط نوازندگان ارمنی و برگزاری نمایشگاه تصاویری از داستان‌های شاهنامه فردوسی اثر میرزا علی اکبر (1321-1333) از دیگر بخش‌های این رویداد علمی، فرهنگی و هنری است.

گفتنی است؛ رایزنی فرهنگی ایران در ایروان در چارچوب برنامه «یک ماه با شاعران کلاسیک ایران در ارمنستان» که از روز بزرگداشت سعدی آغاز و تا روز بزرگداشت خیام نیشابوری ادامه دارد و با هدف معرفی و ترویج ادبیات فاخر کلاسیک فارسی، مسابقه «شعرخوانی کلاسیک فارسی» را برگزار کرده است.

در این مسابقه که در فضای مجازی برگزار شد، یک نمونه از سروده‌های فردوسی، سعدی و حافظ به عنوان موضوع مسابقه معرفی شده بود و علاقه‌مندان می‌توانستند یکی از آنها را قرائت کرده و فایل صوتی یا تصویری خوانش خود را در مهلت مقرر به ایمیل و یا فیسبوک رایزنی فرهنگی ارسال کنند.

انتهای پیام/ص


٠٧:١٦ - 1400/02/25    /    شماره : ٧٦٩١٨٩    /    تعداد نمایش : ٥٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج