منو اصلی
اخبار > ضرورت توسعه مناسبات ایران و عمان در امور دینی


  چاپ        ارسال به دوست

در عمان تأکید شد؛

ضرورت توسعه مناسبات ایران و عمان در امور دینی

سفیر کشورمان در دیدار با وزیر اوقاف و امور دینی سلطنت عمان گفت: ایران و عمان می‌توانند پایه گذار اصلی تکوین وحدت و همگرایی در منطقه باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی نجفی خوشرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان با شیخ عبدالله السالمی، وزیر اوقاف و امور دینی سلطنت عمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که با حضور سید‌علی موسوی‌زاده، رایزن فرهنگی کشورمان برگزار شد، دو طرف ضمن بررسی روابط دو کشور در حوزه‌های دینی، قرآنی و همکاری‌های مشترک، درباره چالش‌های جهان اسلام و چگونگی مواجهه کشورهای اسلامی با مسائل معاصر و همچنین تدوین برنامه جامع همکاری در زمینه اوقاف و امور دینی گفتگو و تبادل نظر کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به اشتراکات همسایگی و دینی ایران و عمان و نقش برجسته رهبران دو کشور در هدایت مناسبات دو جانبه، بر ضرورت توسعه همکاری‌ میان نهادهای مرتبط با اوقاف و امور دینی ایران و عمان تاکید کرد.

وی نگاه جمهوری اسلامی ایران را در توسعه روابط با همسایگان، نگاه گفتگو، تعامل و همکاری توصیف کرد و خاطر نشان کرد: ایران و عمان با تکیه بر عقلانیت و خردمندی و سابقه تمدنی و با محوریت دین مبین اسلام و زمینه‌های مشترک همکاری، می‌توانند پایه گذار اصلی تکوین وحدت و همگرایی در منطقه باشند.

شیخ عبدالله السالمی نیز در سخنانی، با اشاره به پایه گذاری صحیح روابط توسط رهبران دو کشور، گفت: همسایگی ایران و عمان بر پایه عقلانیت شکل گرفته و این موضوع باعث برقراری صلح و آرامش میان آنهاست به گونه‌ای که دو‌ کشور بهترین روابط همسایگی را دارند.

وی ضمن اشاره به چالش‌های مختلف جهان اسلام، بر ضرورت همکاری کشورهای اسلامی به ویژه ایران و عمان در افزایش و تقویت بینش و آگاهی جوانان تأکید کرد.

انتهای پیام/ص


١٠:٠٠ - 1400/01/21    /    شماره : ٧٦٧٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٤٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج