English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٢٨ مهر ١٤٠٠
اخبار > گفتمان انقلاب اسلامی در مسير تسخير قلوب جهانيان گام برمی‌دارد


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام اكبری در مصاحبه با ايكنا:

گفتمان انقلاب اسلامی در مسير تسخير قلوب جهانيان گام برمی‌دارد

گفتمان انقلاب اسلامی با استدلال و منطق، عقول و نيز با پايداری و ايستادگی، قلوب جهانيان را تسخير می‌كند و همه تبليغات سوء و خصومت‌ورزی‌ها نسبت به ايران اسلامی به‌منظور كاستن از تأثيرگذاری گسترده اين گفتمان انجام می‌گيرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي حجت‌الاسلام‌والمسلمين بهمن اكبری، رئيس مركز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) تأكيد كرد: غرب بايد بداند كه جهان امروز، تك‌صدايی را برنمی‌تابد و می‌بايست فرهنگ چندصدايی را تمرين كند.

وی اقدام ماه‌های گذشته اروپا را در قطع پخش برنامه‌های برون‌مرزی جمهوری اسلامی ايران از طريق شبكه ماهواره‌ای «يوتل ست» اقدامی آشكارا برخلاف عرف و اصول حقوق بين الملل و اخلاق رسانه‌ای برشمرد و گفت: در دنيايی كه مبنای تصميم‌گيری و تعامل اعضايش مذاكره و گفت‌وگوست اين‌گونه تصميم‌‌‌گيری‌ها، ديگر جايی ندارد.

حجت‌الاسلام اكبری افزود: ارباب جرايد و مالكان رسانه‌ها كه در صدد رساندن پيام به مخاطب هستند در درجه اول، خود بايد تحمل شنيدن حرف ديگران را داشته باشند و اين گام اول در جهت ترويج خلق و خوی رسانه‌ای است.

وی رفتار متعارض غرب در موضوع اسائه ادب به ساحت پيامبر اعظم(ص) و قطع پخش ماهواره‌ای شبكه‌های برون‌مرزی ايران را يادآور شد و گفت: آزادی بيان و حرمت اهانت به مقدسات، دو اصل همزاد و همراه يكديگر محسوب می‌شود و هيچ كدام بدون ديگری كامل نيست.

رئيس مركز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی ادامه داد: نمی‌توان بخشی از نظام حقوقی جامعه جهانی را پذيرفت و بخشی ديگر را نفی كرد؛ گفتمان حقوق بشری هم صراحتاً اهانت، تحقير و توهين به مقدسات ديگران را مذموم می‌شمرد.

وی نمايش اين فيلم توهين‌آميز را فراتر از شكستن حرمت مقدسات يك قوم يا قبيله عنوان كرد و گفت: توهين به هر يك از انبيای الهی در حقيقت توهين به همه آنان است، علاوه بر آن از آنجا كه پيامبران منادی انسان‌ها به كمال بوده‌اند، اسائه ادب به ايشان، تحقير همه اعتقادات تعالی‌بخش بشری است.

حجت‌الاسلام اكبری با ذكر چند نمونه از استانداردهای دوگانه غرب در عرصه بين‌الملل در حوزه‌های گوناگون سياسی و اقتصادی همچون محق دانستن خود برای توليد و تكثير انواع سلاح‌های كشتار جمعی در برابر مخالفت با دستيابی ايران به انرژی صلح‌آميز هسته‌ای و نيز منع آگاه‌سازی افكار عمومی در مورد حقيقت هولوكاست در برابر آزادی توهين به مقدسات دينی تصريح كرد: غرب بايد جامعيت و يكپارچگی قوانين بين‌المللی را بپذيرد و بدان متعهد باشد.

وی در ريشه‌يابی اين گونه تناقض‌‌ها در سياست‌ها و واكنش‌های غرب به ايستادگی انقلاب اسلامی اشاره كرد و گفت: اروپا و آمريكا در برابر انديشه‌ای قرار گرفته‌اند كه توانسته است، قلب و انديشه بسياری از مردم را به تسخير خود درآورد.

رئيس مركز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی در اين باره افزود: گفتمان انقلاب اسلامی با استدلال، عقل و با پايداری و ايستادگی، قلب‌های مخاطب جهانی را مسخر می‌كند و همه تبليغات سوء و خصومت‌ورزی‌ها از سوی دشمنان ايران به‌منظور كاستن از تأثيرگذاری گسترده انديشه انقلاب اسلامی است.

وی وظيفه نمايندگان فرهنگی كشورمان در خارج از كشور در مقطع كنونی را استفاده هر چه بيشتر از فضای سايبر و پاسخ‌گويی به پرسش‌های مخاطبان اروپايی برشمرد و گفت: سفيران فرهنگی جمهوری اسلامی ايران می‌توانند با برگزاری همايش‌ها و نشست‌هايی با موضوع «آزادی بيان و نسبت آن با ممنوعيت اهانت به اديان» و «استانداردهای دوگانه حقوقی» نقش مؤثری در دفع دشمنی‌های غرب عليه نظام اسلامی داشته باشند.

حجت‌الاسلام اكبری در پايان با هشدار نسبت به هرگونه واكنش انفعالی از سوی مسلمانان نسبت به اقدامات خصمانه اروپا و آمريكا عليه اسلام اظهار داشت: ما هرگز و در هيچ موقعيتی نبايد از دايره حدود الهی خارج شده و عكس‌العمل‌های عقيده‌ستيزانه از خود نشان دهيم. 


٠٩:١٥ - چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٢٠٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٨٠خروج
 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.