منو اصلی
اخبار > شرکت رایزن فرهنگی ایران در نمایشگاه نقاشی مرکز فرهنگی یونس امره قزاقستان


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت رایزن فرهنگی ایران در نمایشگاه نقاشی مرکز فرهنگی یونس امره قزاقستان

علی اکبر طالبی‌متین، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «ترکیه با قلم موی زبان‌آموزان ما» مرکز فرهنگی یونس امره قزاقستان شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی اکبر طالبی‌متین، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه  نقاشی با عنوان «ترکیه با قلم موی زبان‌آموزان ما» که با حضور سفیر جمهوری ترکیه در جمهوری قزاقستان، نمایندگان پارلمان و سازمان‌های دولتی، رئیس مرکز ملی نسخ خطی و کتب نادر، رئیس مرکز فرهنگی یونس امره در قزاقستان، رایزن فرهنگی سفارت کره جنوبی، نخبگان جامعه قزاقستان و سایر میهمانان برگزار شده بود، شرکت و از آثار این نمایشگاه بازدید کرد.

افق اکیجی، سفیر ترکیه در جمهوری قزاقستان اظهار کرد: ترکیه و قزاقستان دو کشور برادر و دارای فرهنگ و دین مشترک، مناسبات خوبی در تمام بخش‌ها با یکدیگر دارند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه که آثار سه تن از زبان‌آموزان مرکز فرهنگی یونس امره به معرض دید عموم قرار گرفته است، در واقع احساسات آنها از سفر به ترکیه مخصوصا شهر استانبول را منعکس می‌کند و این شهر را از بعد معنوی و فرهنگی نشان می‌دهد.

نماینده پارلمان قزاقستان نیز با تبریک به برگزارکنندگان این نمایشگاه ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور با برداشت محدودیت‌های قرنطینه‌ای بیش از پیش در تمام زمینه‌ها توسعه یابد.

آلماگل ایسینا، رئیس مرکز فرهنگی یونس امره در قزاقستان از سه هنرمند که آثارشان به معرض دید عموم قرار گرفته است، تشکر کرد.

گفتنی است؛ این نمایشگاه در یکی از بزرگترین مراکز تجاری و فرهنگی شهر نورسلطان افتتاح شده و به مدت یک هفته دایر است.

انتهای پیام/ص

 


١٩:٥٥ - جمعه ٥ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٠٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٠٨خروج