منو اصلی
اخبار > محکومیت ترور دانشمند برجسته ایرانی در اوگاندا


  چاپ        ارسال به دوست

محکومیت ترور دانشمند برجسته ایرانی در اوگاندا

فعالان رسانه‌ای اوگاندا با محکومیت اقدام رذیلانه دشمنان ملت ایران در به شهادت رساندن شهید محسن فخری‌زاده، این اقدام را نشانه ترس جهان استکبار از پیشرفت علمی ملت ایران عنوان کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سبیالا، استاد دانشگاه و فعال رسانه‌ای اوگاندا، حمزه چیونه، مجری برنامه «صلح در یک نگاه» رادیو بلال کامپالا، یوسف زبیر، فعال اسلامی و اجتماعی این کشور و محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در این برنامه رادیویی به تبیین و تشریح جایگاه رفیع علمی شهید محسن فخری‌زاده و عمق جنایت و توحش مطلق حاکم بر طراحان، آمران و عاملان در ترور دانشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

هر یک از شرکت کنندگان در این برنامه رادیویی، ترور دانشمند متعهد ایران را اقدامی جنایکارانه و نقض آشکار حقوق بین‌الملل، مخالف منشور ملل متحد و و مغایر با قوانین شناخته شده معرفی کردند.

سبیالا، استاد دانشگاه اوگاندا با بیان اینکه فخری‌زاده، یک دانشمند بود و کشتن او، برابر با کشتن علم و دانش است، گفت: انتقام قتل شهید فخری‌زاده حق مسلم و مشروع ملت ایران بوده و هر گونه توجیه این جنایت و سکوت در برابر آن، گناهی نابخشودنی بوده و موجب ترغیب و تشویق تروریست‌های جنایتکار در انجام اقدام مشابه در کشورهای مستقل خواهد شد.

قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا در سخنانی، اظهار کرد: شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای در حوزه پدافند و یکی از مدیران موفق در حوزه‌های مرتبط با صنایع نوین از جمله پروژه تولید کیت‌های تشخیص کرونا و واکسن کرونا بود.

وی با بیان اینکه با قتل دانشمند ایرانی نمی‌توان میراث علمی و اعتقادی وی را از بین برد، گفت: با شهادت فخری‌زاده، توسعه علمی ایران متوقف نخواهد شد.

رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا با بیان اینکه ایران در طول تاریخ با تعلیم و تربیت بزرگترین دانشمندان خدمت سرنوشت سازی به جهان کرده است، افزود: اگر چه فقدان شهید فخری‌زاده ضایعه بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است، لیکن شواهد تاریخ این کشور حاکی از آن است که ملت ایران همواره دانشمندان پرور بوده‌اند.

حمزه چیونه، فعال رسانه‌ای اوگاندا در بخشی از سخنان خود در رادیو بلال با اشاره به نقشه شوم رژیم صهیونیستی و برخی حکام عرب گفت: شکست طرح لغو تحریم‌ها توسط دولت آینده آمریکا از جمله اهداف رژیم‌های سعودی و اشغالگر قدس است.

یوسف زبیر در سخنانی با اشاره به سابقه جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: این بار نیز در زمان مناسب اقدام لازم با قاتلان شهید فخری‌زاده انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ص

 


٠٧:٣١ - 1399/09/15    /    شماره : ٧٦١٠١٥    /    تعداد نمایش : ٤٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج