منو اصلی
اخبار > ایران، وطن دوم ما/ ایران، به من احساس سر زندگی و انرژی می‌داد


  چاپ        ارسال به دوست

برنده دومین دوره مسابقه یادداشت‌نویسی رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن:

ایران، وطن دوم ما/ ایران، به من احساس سر زندگی و انرژی می‌داد

دومین دوره مسابقه یادداشت نویسی اینترنتی با موضوع " ایران" از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و با همکاری بنیاد سعدی ویژه مخاطبان و علاقه مندان ژاپنی برگزار شد و در جریان برگزاری نشست مجازی"شعر و ادبیات فارسی"، 3 نفر از برگزیدگان نیز معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دوره که با همکاری معاونت بین الملل بنیاد سعدی برگزار شده بود یوکی‌هیرو تسوجی‌اورا، کیسوکه اوننو و مینا یاسوکاوا تقدیرنامه و جوائز خود را دریافت نمودند.

یوکی‌هیرو تسوجی‌اورا در مطلب ارسالی خود با عنوان "ایران: وطن دوم ما" به حضور دو ساله خود در ایران و علاقه مندی برای این که دوباره به ایران سفر کند می پردازد و می نویسد: دلیل اول قدمت تاریخی ایران است که بر خلاف کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه، ایران تاریخی طولانی تر و فرهنگی غنی تر دارد و با دقت در شعرهای ایران می توان با روحیه و احساسات ایرانیان که از تغییر فصل ها لذت می برند آشنا شد که بسیار شبیه عواطف مردم ژاپن است.

وی در بخش دیگری از یادداشت خود به صمیمت و علاقه مندی ایرانیان به شناخت تغییرات و تحولات هم اشاره دارد و می گوید: استقبال مردم ایران از تغییرات و آشنایی با فرهنگ کشورهای مختلف و ارتباط صمیمانه با خارجی ها و رفتارهای  اجتماعی و حس کنجکاوی مردم ایران باعث می شود که بخواهیم دوباره به ایران برگردیم.

یوکی‌هیرو تسوجی‌اورا در مورد دلیل دیگر برای علاقه مندی سفر به ایران را حرکت به سمت تکامل و پیشرفت سریع و روزانه در این کشور می داند و می گوید: در طی دو سالی که در ایران حضور داشتم، روزانه شاهد توسعه صنعت و تجارت در این کشور بودم. ساختمان های جدیدی ساخته می شد و ایران که روز به روز در حال تحول بود، به من احساس سر زندگی و انرژی می داد.

وی تاکید می کند: اکنون ویروس کرونا شرایط سختی را در سراسر دنیا به وجود آورده است اما من صمیمانه امیدوارم که این وضعیت بهبود یافته و دوباره به ایران بروم.

انتهای پیام/م


١١:٤٢ - 1399/09/13    /    شماره : ٧٦٠٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٦٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج